Tarih

08 Eylül 2023
09 Eylül 2023
10 Eylül 2023


Yer
LÖSANTE Hastanesi Konferans Salonu

Adres
Kızılcaşar Mahallesi 23 Nisan Caddesi 2705 Sokak No:20 İncek 06830 Gölbaşı / ANKARA

Harita Linki


Katılım Detayları

Katılım ücretsizdir.

Kayıt şarttır.

08 Eylül 2023 programı Hemşirelere yöneliktir.

09 Eylül 2023 programı Sağlık Profesyonellerine yöneliktir.

09 Eylül 2023 Günü sunum dili İngilizcedir. Simültane tercüme hizmeti sağlanacaktır.

10 Eylül 2023 programı Genel Katılıma açıktır. Kanser hastaları ve yakınlarına yöneliktir.
...

LÖSEV Lösemili Çocuklar Vakfı’nı bundan 25 yıl önce Türk filmlerinin amansız hastalığı Lösemiye yakalanan çocuklarımızın hemen hepsini kaybettiğimiz bir dönemde bir masa bir sandalye ile kurduk. “Bir çocuğun hayatından daha önemli ve değerli bir şey olamaz” diyerek elimizi taşın altına koyduk. Küçücük bir bütçe ile kocaman bir eser yarattık.
Kurulduktan 2 yıl sonra Türkiye'nin ilk ve tek Lösemili Çocuklar Hastanesi’ni, 2008 yılında Lösemili Çocuklar Okulu’nu, 2010 yılında tedavileri için Ankara dışından gelen ailelerimiz için Lösemili Çocuklar Köyü’nü hayata geçirdik. 2015 yılında ise Türkiye’nin en donanımlı Sağlık Kenti ve multidispliner hastanesi LÖSANTE’yi ülkemize kazandırdık. Burada hayallerimizi, ideallerimizi gerçeğe dönüştürmeye çalıştık. Bugünün değil, gelecek yüzyılın LÖSEV Sağlık Kenti’ni hayata geçirdik. Lösemide başarı oranımızı kemik iliği nakli ile %92+2’lere taşıdık. Sadece Türkiye’ye değil tüm dünyaya sesimizi duyurduk. ECOSOC danışmanı olduğumuz gibi Çocuk Hakları alanında dünyanın saygın kuruluşlarından World of Children Vakfı tarafından “Çocuk Hakları Nobeli” olarak nitelendirilen ödüle layık görüldük.
Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası’nda gelenekselleştirmeyi planladığımız LÖSANTE - LÖSEV 2. Uluslararası Kanser ve Yaşam Sempozyumu ile de LÖSANTE Hastanemizdeki profesyonel doktor kadromuz ve dünyada onkoloji alanında söz sahibi uzmanlarımız eşliğinde çocukluk çağı Lösemisi ve erişkin kanserlerini ele alıyoruz. Bu çalışmalar ile kanser araştırmaları alanında büyük iş birliklerimizin gerçekleşeceğine inanıyor, hepinizin kıymetli katkıları için teşekkür ediyorum.
Saygılarımla,

Pediatrik Hematolog & Onkolog
Dr. Üstün EZER
LÖSEV & LÖSANTE Kurucu Yönetim Kurulu Baskani